Strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania. x

Produkty

+KODAK
+AGFAPHOTO
+HP
+EASYPIX / StreetGlow
+COOLINBO - Wycinarki / Termosublimacja
+Masażery ELEEELS
+Akumulatory
+Drukarki
+Lornetki
+Latarki / Akcesoria turystyczne
+Środki Ochrony Zdrowia
+Kamery / Aparaty / Drukarki
+Konsole TV i akcesoria
+Akcesoria Gamingowe
+Aparaty natychmiastowe i akcesoria
+Kamery Sportowe i Akcesoria
+Drony i Akcesoria
+MIKROFONY / Akcesoria Audio
+Telefony i akcesoria
+Akcesoria Fotograficzne
+Akcesoria VIDEO
+Studio Fotograficzne
+WYPOSAŻENIE DO DOMU / FIRMY
+Zabawki dla dzieci
+HOVER-1 / Hulajnogi
WYSZUKIWARKA:
Adapter PENTAX [K] na M42 - nieskończoność + blokada
Emolux
Adapter PENTAX [K] na M42 - nieskończoność + blokada
kod produktu: SB773 | EAN: 5903876990220
data dodania: 2009-02-28
48.77 zł
(netto)
59.99 zł
(brutto)
ilość:
PDF Pobierz instrukcję obsługi Opinie: 5 | Dodaj opinię
Adapter PENTAX [K] na M42 - nieskończoność + blokada

Adapter PENTAX [K] na M42

 • ostrzy na nieskończoność
 • jako jedyny posiada blokadę bolca przysłony
 • w zestawie klucz mocujący

Produkt firmy EMOLUX (seria EMORA)

WIELOWARSTWOWY ADAPTER WYKONANY Z DURALUMINIUM.

Adapter renomowanej japońskiej firmy EMOLUX (nazwa modelu EMORA) wykonany z największą precyzją.

Adapter firmy EMOLUX to jedyny adapter do aparatów firmy Pentax z bagnetem [K], który posiada zawias blokujący, zapobiegający przed niewłaściwym ustawieniem aparatu. Dzięki temu zawiasowi adapter nie ulega przekręceniu, nie zwiera styków i doskonale trzyma się w korpusie. Przestrzegamy przed zakupem tańszych adapterów, nie posiadających takiego zabezpieczenia.

Adapter firmy EMOLUX wyróżnia się wśród innych adapterów jakością wykonania oraz estetyką. Jest to aktualnie najtrwalszy adapter na polskim rynku.

Adapter firmy Emolux ostrzy w 100% na nieskończoność.

Jako jedyny na polskim rynku adapter posiada również wewnętrzny pierścień stanowiący blokadę bolca przysłony w mocowanych obiektywach M42.

DODATKOWO w zestawie wysokiej jakości mosiężny klucz ułatwiający montaż oraz demontaż adaptera oraz jego prawidłowe dopasowanie. Bardzo ważny element. Niezbędny, by prawidłowo wkręcić adapter. Brak takiego klucza powoduje nieprawidłowe dokręcenie adaptera. Skutkiem tego jest brak ostrości w pełnym wymiarze. Tylko prawidłowe zamocowanie adapteru zapewni Państwu możliwość ostrzenia na nieskończoność. Dlatego warto wydać troszkę więcej i kupić adapter z kluczem.

Adapter dedykowany do wszystkich aparatów firmy PENTAX [K] m.in.:

PENTAX K-01 / K-S2 / K-S1 / K-1 / K-1 II / K-3 / K-3 II / K-50 / K-500 / K-30 / K-5 II / K-5 IIs / K-5 / K-r / K-x / K-7 / K-70 / K-m / K20D / K200D / K100D / K10D / K110D itd.

Adapter nie powoduje zwarcia styków w korpusie aparatu. Posiada zabezpieczenie przed niewłaściwym przekręceniem adaptera oraz blokadę bolca przysłony.

GWARANTUJEMY NAJWYŻSZĄ JAKOŚĆ !! NIE MA LEPSZYCH ADAPTERÓW NA POLSKIM RYNKU.

Adapter montujemy w korpusie aparatu w ten sam sposób jak obiektyw. Czerwona kropka na adapterze umożliwia nam nakręcenie adaptera w sposób łatwy i szybki. Następnie obiektyw z gwintem M42 wkręcamy w adapter i możemy zacząć robić zdjęcia. Ostrość ustawiamy ręcznie natomiast czas naświetlania może być ustawiany ręcznie, bądź automatycznie (tryb AV) w zależności od aparatu.

 • Działa z analogowymi oraz cyfrowymi lustrzankami z bagnetem PENTAX [K].
 • Bezpieczny dla aparatu.
 • Prosta i szybka instalacja.
 • Posiada zabezpieczenie przed przekręceniem adaptera
 • Adapter jest bardzo solidny i precyzyjnie wykonany.

Zestaw zawiera:

 • Adapter PENTAX [K] - M42
 • Mosiężny klucz montażowy

Adapter pozwala na zastosowanie obiektywów z gwintem M42 do każdego aparatu firmy PENTAX, zarówno cyfrowych, jak i analogowych z bagnetem mocującym K . Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy możliwość dostępu do szerokiego asortymentu obiektywów z gwintem M42, takich jak Pentacon, Zenit, Practica oraz wielu innych.

Adapter wykonany jest z lekkiego duraluminium, barwionego galwanicznie na czarno.

Nie powoduje zwarcia styków w korpusie aparatu oraz umożliwia ostrzenie na nieskończoność. Dzięki bardzo starannemu wykonaniu nie ma problemów z przesunięciem płaszczyzny ostrości.

Adapter jest solidny i bardzo precyzyjnie wykonany. Posiada zabezpieczenie przed niewłaściwym przekręceniem adaptera.

UWAGA!

 • W przypadku niektórych obiektywów M42 istnieje możliwość że ze względu na zbyt długi gwint, podziałka obiektywu będzie obrócona względem osi aparatu i będzie zamiast u góry, występować z boku lub na dole. Niestety jest to niezależne od adaptera. Sama długość gwintu obiektywów nie wpływa natomiast negatywnie na działanie adaptera. Wszystkie właściwości użytkowe mocowania zostają zachowane tylko podziałka będzie widoczna z innej strony.
 • Podczas montażu i demontażu adaptera w korpusie aparatu przy pomoc klucza należy zwrócić szczególną uwagę na jego ułożenie. Klucz nie może wchodzić między blaszkę mocującą a adapter. Klucz musi dociskać blaszkę do adaptera. Jeśli nie nastąpi takie dociśnięcie, a umieścimy klucz miedzy adapterem a blaszką dociskową, to możemy wyrwać blaszkę i uszkodzić adapter. Prosimy o uważne i delikatne mocowanie adaptera w aparacie.

Opinie
ocena data
10Panie Grzegorzu proszę o kontakt na adres office@systembank.pl W komentarzach nie jestem wstanie Pana zidentyfikować. (SystemBank)2016-03-07 21:54:13
5Obiektyw m42 z adapterem ostrzy na nieskończoność, adapter blokuje bolec przysłony, łatwo się go go zakłada i zdejmuje, jednak mój egzemplarz ma tak niefortunny gwint, że podziałka przysłony na obiektywie znajduje się na dole. (Paweł)2012-04-06 18:50:32
10Używam ten adapter z Pentaxem K-x.Dzięki niemu mogę z powodzeniem stosować doskonałe obiektywy z minionej epoki na gwint M42 takie jak choćby Takumar 55mm/f:1,8 i Tessar 50mm/f:2,8. Wszystko świetnie współpracuje i pasuje! Planuję zakupić conajmniej jeszcze ze 2 sztuki aby nie zdejmować go za kazdym razem z obiektywu. Zrezygnowałem (odkręciłem) z blaszki blokującej aby nie korzystać z kluczyka co było dla mnie kłopotliwe. Sam adapter z obiektywem mocowany jest na tyle ciasno, że nie odkręca się przy ustawianiu ostrości i nie sprawia to żadnego kłopotu. Polecam ten produkt! (Grzegorz)2012-02-15 21:05:44
10Adapter bardzo udany.W pełni potwierdzam powyższą opinię.U mnie pracuje z Pentaxem k-r,z Heliosem,pierścieniami pośrednimi i spisuje się znakomicie. Bardzo udany wyrób. (Ryszard)2012-01-30 10:25:48
10Sprawdziłem i przetestowałem. To najlepszy adapter bagnetowy M42 do Pentaxów. Nie dość, że z jego udziałem można ostrzyć na nieskończoność, to jeszcze umożliwia pełną współpracę aparatu z obiektywami posiadającymi bolec automatyki przysłony. Adapter ma specjalne wyprofilowanie na taki bolec, po wkręceniu na obiektyw bolec zostaje dociśnięty i pierścieniem na obiektywie można sobie przysłonę ustawiać dowolnie. Jak zakładać - pierwej adapter wkręca się na obiektyw, a później obiektyw z adapterem wpina się w korpus aparatu. Jeśli miałbym się czegoś czepiać, to tego, że gwint bagnetu jest toczony w każdym egzemplarzu z innego punktu, przez co po wkręceniu obiektywu jego wskaźnik ustawienia ostrości nie znajduje się w miejscu tradycyjnym, czyli na górze – trzymając aparat przed sobą – lecz z boku, w różnych położeniach i z dowolnej strony. Nie wiem, jak to jest w przypadku innych producentów, ale pewnie podobnie. (Andrzej)2011-10-26 18:54:39
Name:
Opinia:


XREC KODAK ROTIN AGFAPHOTO POLAROID HP ULANZI ALLEGRO
Kontakt

Poniedziałek – Piątek
9:00 - 16:00

Tel/fax. +48 65 512 06 03

E-mail:
sklep@systembank.pl


Opinie

2024-05-20 11:18

Szybko i sprawnie. Serdecznie polecam

2024-05-19 20:39

Towar zgodny z opisem. Polecam tego sprzedawcę :)
* UWAGA! Twoja przeglądarka internetowa nie obsługuje języka javascript. Strona nie będzie działała prawidłowo!
Aby rozwiązać ten problem, musisz włączyć obsługę tego języka w opcjach swojej przeglądarki.